MADEN PLANLAMA-MODELLEME-KAYNAK-REZERV KESTİRİMİ

Jeolojik inceleme, ön fizibilite ve fizibilite çalışmaları, maden yatağının haritalanması, çevresel etki değerlendirmesi, jeolojik modelleme, rezerv modelleme, kaynak modelleme, kaynak tahmini, rezerv tahmini, açık işletme veya yeraltı madenciliği planları, üretim ve işletme planları, çevresel ve toplumsal etkilerin yönetimi çalışmaları yapılmaktadır. Bu çalışmalar, madencilik operasyonlarının sürdürülebilirliği, ekonomik başarısı ve çevresel/toplumsal etkilerinin kontrol altında tutulması için oldukça önemli olup, madenin güvenli ve verimli bir şekilde çıkarılmasını sağlamak için yapılır ve gerektiğinde revize edilir. Aşağıda bu bölüme ait örnek çalışmalarımız yer almaktadır.

 

1- Tümad Madencilik İvrindi ve Lapseki Altın İşletmeleri İçin Sürdürülebilir ve Güvenli Havza MadenciliğiModelininOluşturulması, 2023 -2026.

2-  İmbat Madencilik’e ait Eynez Yeraltı kömür madeninde güvenli Kömür madenciliği İçin havza madenciliği modelinin oluşturulması, 2022 -2025.

3- Yeraltı kömür madenlerinde yangınla mücadelede kullanılacak azot tüpü prototipi geliştirilmesi”, Tübitak Teydep 1507 Proje No: 3220754, 2023-2025.

4- Polyak Eynez Enerji Üretim Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye ait yeraltı kömür madeni güvenli ve sürdürülebilir kömür madenciliği için havza madenciliği modelinin oluşturulması, 2022 -2023

5-   Afşin Elbistan Kömür Havzası Sürdürülebilir Madencilik Faaliyetleri Ve Yatırımlarının Değerlendirilmesine Ait Ar-Ge Projesi, 2019-2023.

6-      Ankara İli Beypazarı-Nallıhan İlçelerinde Mevcut Ve Yapılması Planlanan Termik Santral Ve Maden Sahalarının Havza Bazlı Olarak Değerlendirilmesi, 2020.

7-      Soma Kömürleri A.Ş.’nin Ocaklarında İş Güvenliğine Yönelik Havza Madenciliği Modelinin Oluşturulması”, 2019.

8-      Gürmin Enerji A.Ş.’nin Ocaklarında İş Güvenliğine Yönelik Havza Madenciliği Modelinin Oluşturulması”, 2019.

9-  İmbat Madencilik A.Ş.’Ye Ait Eynez Yeraltı Kömür Madeninde Güvenli Kömür Madenciliği için Havza Madenciliği Modelinin Oluşturulması, 2019 .

10-   Eskişehir Alpu Kömür Havzası Yerli Kömür Kaynaklarının Optimum Şekilde Ülke Ekonomisine Kazandırılması Modelinin
Oluşturulması, A Sektörü Kaynak ve Rezerv Belirleme ve İşletme Projesi”, TKİ Genel Md., 2019

Başlık metninizi buraya ekleyin

Kategoriler
ShentaWp Ayar